A propolisszal kapcsolatban sok részlet és érdekesség nem ismert hazánkban. Ennek talán az az oka, hogy teljesen természetes anyagról van szó és nincs akkora haszna a gyártóknak, kereskedőknek rajta, mint más, szintetikus termékeken. Az is lehet ok, hogy mi magyarok alig egy tizedét fogyasztjuk a méznek és a hozzá kapcsolódó termékeknek a környező országok lakosságához képest.
Ki tudja … ? Mindenesetre ezzel a honlappal szeretnénk az Önök ismereteit bővíteni e téren, mert hisszük, hogy a propolisz jótékony hatása sok emberen segíthet.
Antioxidáns hatása miatt képes csökkenteni a koleszterinszintet; a a propolisz antioxidáns hatása azonban több tényezőtől is függ: a régiótól, a szezontól és a kaptártól függően változhat a propolisz összetétele, így változik az egészségügyi hatása is.
1dl hideg vízbe 50 csepp tinktúrát kell csepegtetni és azt megitatni az ittas beteggel.
A méhészeti termékek (propolisz, méz, méhpempő, méhméreg) gyógyító célú felhasználását jelenti. Ezek termékek koncentráltan tartalmazzák a növények hatóanyagait, a méhek anyagcseretermékeivel, hormonjaival keverten. Rendszeres fogyasztásuk segíti az egészség megőrzését. Az apiterápia az emberiséggel egyidős.
A méhszúrásra az egyes élőlények különbözően reagálnak. Egy átlagos, egészséges ember kb. 100 méhszúrást képes egyidejűleg elviselni. Ha a szúrás körüli terület feldagad, az még nem feltétlenül jelent allergiát. Az allergiásoknak a méhszúrás által bevitt méreg perceken belül nehéz légzést, hányást, hideglelést, lázat, hasmenést okozhat. Ilyenkor a sérültet azonnal orvoshoz kell vinni.
Egy evőkanál mandula-olajat és egy kávéskanálnyi mézet addig keverünk, amíg homogén elegyet nem képeznek. A megmosott, nedves hajba masszírozzuk a mézes kondicionálót, 20 percig a hatni hagyjuk, majd lemossuk róla. Hajunk ápolt, élettel teli lesz.
Ugyanúgy, mint a Botox, a méhméreg krém is ellazítja az arcbőrt. A méhméreg ellentétben a Botox injekcióval serkenti a kapillárisok véráramát. Így hosszútávon javítja a bőr állagát, míg a Botox lerontja azt.
A közhiedelemmel ellentétben ugyanis nem létezik méhcsípés. A méhek nem csípnek, hanem szúrnak.
Hazánkban az egy főre jutó mézfogyasztás évente csak 25-30 dkg, míg a nyugati országokban ennek a mennyiségnek a tízszerese.
A reggeli mézevés a gyerekeknek sem tesz jót, hiszen a méz koncentrált cukoroldat.